Актуатор турбіни

Як відомо, турбокомпресор є вузлом автомобіля, який постійно піддається інтенсивним навантаженням. Такі навантаження призводять до передчасного зносу і ламання турбокомпресора. Одним зі способів розв’язання цієї проблеми є використання на турбокомпресорах актуатора турбіни — механізму регулювання швидкості обертання ротора турбіни та, як наслідок, кількості повітря, що нагнітається турбіною до циліндрів двигуна. Основне завдання актуатора — керування скиданням підвищеного тиску вихлопних газів в «гарячому» корпусі турбіни на двигуні, що працює. Від працездатності даного вузла багато в чому залежить справність турбокомпресора, а також його захищеність при роботі на високих обертах двигуна.

Як працює актуатор турбіни.

Для початку варто виділити основні типи актуаторів. Існують пневматичні актуатори (тиску, вакуумні та комбіновані), пневматичні з датчиками положення і електронні. Основною відмінністю цих видів є принцип їх роботи.

  • – Пневматичні актуатори, як видно з назви, приводяться в дію тиском наддувочного повітря або розрядженням від вакуумної системи автомобіля. Такі актуатори часто керують відкриттям клапана скидання в «гарячому» корпусі турбіни та, в разі необхідності, направляють частину вихлопних газів повз колеса турбіни, внаслідок чого відбувається зниження швидкості обертання ротора турбокомпресора.

  • – На турбінах, оснащених сопловим апаратом зі змінною геометрією, як правило, використовуються вакуумні та електронні актуатори. Їх основне завдання полягає в регулюванні кута нахилу (атаки) лопаток соплових апаратів, що також дозволяє керувати кількістю вихлопних газів, що надходять на ротор турбокомпресора.

Яким несправностей схильний актуатор турбіни.

Залежно від типу актуатора, фахівці стикаються з різними видами ламання. Збої в роботі пневматичних актуаторов можуть бути викликані інтенсивним термічним впливом вихлопних газів, їх агресивним хімічним складом або фізичним зносом механізму. Всі пневматичні актуатори також часто схильні до пошкодження мембрани. Для електронних актуаторов характерні такі проблеми, як знос зубів черв’ячної пари, вихід з ладу електромотора і т.д. На жаль, часто автолюбителі ігнорують необхідність контролювати стан турбіни. В результаті, дрібна несправність, усунути яку можна було б за пару годин, призводить до серйозних збоїв в роботі двигуна, погіршення ходових якостей автомобіля і дорогого ремонту.

Установка і діагностика актуаторов турбіни в компанії TurboАМ.

Перші ознаки несправності турбіни, такі як втрата потужності, димлення або підвищена витрата масла, повинні стати приводом для негайного візиту в сервісний центр. Якщо Ви шукаєте надійних майстрів і готові довірити машину тільки кращих фахівців, скористайтеся послугами компанії TurboАМ.

Пропозиція про співпрацю адресовано:

  • -приватним автолюбителям;

  • -транспортним підприємствам;

  • -компаніям з власним автопарком;

  • -сільськогосподарським підприємствам, які мають у своєму розпорядженні спецтехніку і транспорт для польових робіт.

Понад 20 років досвіду на ринку ремонту турбокомпресорів дозволяють фахівцям TurboАМ легко впоратися зі зламом будь-якої складності. Попередня діагностика проводиться на професійному обладнанні від компанії Turbo Technics, завдяки якому вдається виявити не тільки сам дефект, але і його причини.

У перелік послуг включені:

  • – безкоштовна діагностика вузлів і складників;

  • – ремонт або заміна картриджа турбіни;

  • – заміна деталей турбіни;

  • – ремонт всіх типів актуаторов.

Справитися з ремонтом в стислі терміни дозволяє широкий вибір фірмових автозапчастин на складі компанії. Їхня професійна установка забезпечує тривалий термін експлуатації транспортного засобу та його виняткову безпеку. На всі роботи надається гарантія якості.

Послуги TurboАМ — перевірені рішення для безвідмовної роботи турбіни!